تبلیغات
نسل امروز - اینترنت د رجیب
  لوگوی وبلاگ

  


 

منوی استارت

ایمیل به مدیر

آی دی یاهو!

خبرنامه

لینكدونی

لینكستان

 

 نمایشگر بنر وبلاگ takupu - خوش آمدید  


  جستجو در وبلاگ

 


 اینترنت د رجیب   پنهان كردن مطلب - غیر فعال تمام صفحه كردن - غیر فعال 
    صفحه نخست      اخبار تکنولوژی ,    () نظرات   
 Address  /post/130

  ادامه مطلب

   


  نویسنده مطلب

سین جیم    


  تاریخ


   ارسال :

 1387/08/8

 ساعت 22:31

   ویرایش :

 -

 ساعت -


هر محصول صرف نظر از نوع کاربرد و کاربری اش دنیایی از برنامه ریزی و طرح های مختلف را پشت خود دارد و تنها یک نام یا در واقع «برند» می تواند شناسنامه آن باشد.
درحقیقت برند هر محصول به عنوان شناسنامه و اعتبار آن، نماینده تلاش ها، سیاست ها، زیرساخت ها و طرح های یک شرکت و کارکنانش است و از طرفی موسس و مدیرعامل آن شرکت هم می تواند جلوه ای از تمام این عوامل و ویژگی ها باشد.
به همین دلیل هم هست که مدیرعامل یک شرکت بزرگ و شناخته شده در سطح جهان معمولا حرف های زیادی درباره گذشته و آینده شرکتش برای گفتن دارد.
حالا اگر این شرکت بزرگ نام «dell» را بر پیشانی خود داشته باشد که قطعا صحبت های مدیرعامل و موسس هم نام آن می تواند جذاب تر هم باشد؛ آن قدر جذاب که در فرصت کوتاه مصاحبه از هر موضوعی به قدر کافی صحبت شود. هر محصول صرف نظر از نوع کاربرد و کاربری اش دنیایی از برنامه ریزی و طرح های مختلف را پشت خود دارد و تنها یک نام یا در واقع «برند» می تواند شناسنامه آن باشد.
درحقیقت برند هر محصول به عنوان شناسنامه و اعتبار آن، نماینده تلاش ها، سیاست ها، زیرساخت ها و طرح های یک شرکت و کارکنانش است و از طرفی موسس و مدیرعامل آن شرکت هم می تواند جلوه ای از تمام این عوامل و ویژگی ها باشد.
به همین دلیل هم هست که مدیرعامل یک شرکت بزرگ و شناخته شده در سطح جهان معمولا حرف های زیادی درباره گذشته و آینده شرکتش برای گفتن دارد.
حالا اگر این شرکت بزرگ نام «dell» را بر پیشانی خود داشته باشد که قطعا صحبت های مدیرعامل و موسس هم نام آن می تواند جذاب تر هم باشد؛ آن قدر جذاب که در فرصت کوتاه مصاحبه از هر موضوعی به قدر کافی صحبت شود.
وب سایت gigaom به تازگی جدیدترین مصاحبه را با «مایکل دل» موسس و مدیرعامل شرکت کامپیوتری dell انجام داده است.
این مصاحبه را که در آن از موضوعات مختلفی مانند could computing (خدمات گسترش و استفاده از تکنولوژی کامپیوتر یا امکانات مرتبط با it تحت اینترنت) تا مزایای موسس یک شرکت بزرگ بودن صحبت شده است، را می خوانیم.
مشتری مداری و فرصت های بزرگ
آیا شرکت dell تاکنون عرضه خدمات اینترنتی مشتری مدار (could) را آغاز کرده است؟
بله، ما اکنون در حال عرضه این خدمات به مشتری های خود هستیم. این خدمات به راحتی و آسانی یک نرم افزار ساده در اختیار مشتریان قرار می گیرند. به عنوان مثال برای مدیریت زیرساخت ها، ما به تازگی تعدادی شرکت مانند everdeam را خریده ایم که می توانند تمام انواع خدمات را به صورت آنلاین فراهم کرده و در اختیار کاربران بگذارند.
به این ترتیب ما علاوه بر عرضه خدمات موردنیاز کاربران خود، تجارت بزرگی را هم در زمینه مدیریت زیرساخت های کامپیوتری برای شرکت های بزرگ دیگر به وجود آورده ایم.
شما به عنوان یک شرکت بزرگ برای نزدیک شدن به مشتریان و رهبری بازار چه کرده اید؟
شرکت ما در هشت سال اخیر بیشترین حجم کامپیوترهای فروخته شده در آمریکا را در اختیار داشته است. محصولات بی سیم مبتنی بر اینترنت و گوشی های موبایل هوشمند هم بخش دیگری از برنامه ما برای نزدیک شدن به سلیقه بازار است. در حقیقت تمرکز ما روی حجم محصولات مورد تقاضای بازار مانند نوت بوک ها است.
اما آنچه فکر ما را به خودش مشغول کرده، محصولاتی است که با نام «اینترنت در جیب» شناخته می شوند؛ اینکه آیا آنها جایگزین نوت بوک ها می شوند یا در کنار آنها در بازار عرضه می شوند؟
شاید این همان سوالی است که شما هم به آن فکر می کنید!
شما درباره بزرگ ترین فرصت برای «dell» چه فکر می کنید؟
ما پنج فرصت بزرگ را شناسایی کرده ایم. وقتی می گویم بزرگ، درباره مبلغی در حدود 5 تا 10 میلیارد دلار برای هر فرصت صحبت می کنم. آنها شامل بازار مصرف کننده، کامپیوترهای قابل حمل، کشورهای در حال توسعه، شرکت های بزرگ و بنگاه های تجاری کوچک یا متوسط هستند.
موبایل های هوشمند
آیا هیچ برنامه ای برای طراحی و تولید گوشی های موبایل یا موبایل های هوشمند ندارید؟
به طور کلی ما به مقوله موبایل های هوشمند توجه خاصی داریم اما من انتظار هیچ چیزی را در هیچ زمانی به این زودی ندارم.
آیا شما فکر می کنید که با ظهور و حضور سیستم عامل android شرکت google وسیستم عامل microsoft mobiles symbian ورود به تجارت گوشی های موبایل برای dell راحت تر است؟
آنچه شما می توانید در این صنعت به دست بیاورید در واقع استانداردهایی است که کاربردها و اکوسیستم های مختلف براساس آنها شکل گرفته و ایجاد می شوند.
تمام اینها می توانند فرصت های بسیار زیادی را در اختیار ما قرار بدهند.
شما می توانید نقش موثر و تغییردهنده ای در این بازار داشته باشید و می توانید برای کار با سیستم عامل android یا symbian هم تصمیم بگیرید. آیا تمایلی به کار با یکی از آنها دارید؟
ما برای پرده برداری عمومی از برنامه هایمان آمادگی نداریم و هنوز در حال کار روی آنها هستیم.
موسس یک شرکت بزرگ
از دید شما به عنوان موسس یک شرکت، چه چیزی یک موسس و مدیر عامل را از یک مدیرعامل حرفه ای متمایز می کند؟
یک موسس اجازه ویژه ای برای ایجاد تغییر در یک شرکت دارد. این اتفاق دو یا سه بار در تاریخ شرکت ما هم افتاده و ما تغییرات چشمگیری را ایجاد کرده ایم. من همیشه به همکارانم در شرکت می گویم که ما مدل درستی از یک انقلاب بزرگ در صنعت کامپیوتر هستیم و به این دلیل باید این روند تغییر را ادامه دهیم. فکر می کنم به عنوان یک موسس، اجازه ویژه ای برای سوال درباره گذشته و آینده شرکتش دارد.
به این ترتیب، این کار می تواند یک شغل سیاسی باشد؟
این شغل بیشتر از آنکه سیاسی باشد، مسوولیت آور است. وقتی ما اولویت ها را در ساختار شرکت مشخص کردیم، مبنای کار خود را روی کار خوب گذاشتیم. چون وقتی ما کاری را به خوبی انجام می دهیم، مردم نتایج آن را دیده و می توانند تاثیر آن را روی روند موفقیت هایشان ببینند. به این ترتیب آنها می توانند رویاهایشان را در اصول کار و مسوولیت های آن شرکت پیدا کنند. کاربران ما به خوبی می دانند که ما چه می کنیم.
... و آینده
برداشت من همیشه این بوده است که بزرگ ترین امتیاز رقابتی شما، زنجیره عرضه شرکت شما است که برای شرکت های دیگر قابل رقابت نیست. این چرخه در طول زمان رشد چشمگیری داشته و به همین دلیل هم رقبای دیگر را به فکر کردن با شیوه «dell» واداشته است. امتیاز رقابتی آینده شما برای حرکت رو به جلو چیست؟
فکر می کنم این درست است که چرخه عرضه، امتیاز بزرگ رقابتی ما است. به عنوان مثال اگر شما به روند عدالت محوری در خدمات ارائه شده به مشتریان نگاه کنید، به راحتی متوجه می شوید که این کار سرمایه خالص ما را همچنان بالاتر از رقبای دیگر نگه داشته است. به نظر من امتیاز رقابتی بعدی ما ارتباط نزدیک تر با مشتریان و اطلاعاتی است که در این روند از طرف مشتریان به ما منتقل می شوند. با دانستن آنچه مشتریان می خواهند و ساختن محصولات و فراهم کردن امکانات و خدمات مورد نیاز آنها، می توانیم یک قدم از همه شرکت های رقیب جلوتر باشیم.
 


 
 takupu    
  صفحات وبلاگ

  


  مطالب پیشین

  طرح درس جغرافیا پنجم

  کارت شارژ 5000 تومانی

  دانلود نرم افزار

  معرفی نرم افزار

  بازگشت دوباره به عرصه وبلاگ نویسی

  کسب درامد وبلاگ و سایت 500000

  کسب درامد وبلاگ و سایت 500000

  کسب درامد وبلاگ و سایت 500000

  پیدا کردن Key های معتبر برای کاسپراسکی با Kaspersky Key finder

   آبان ۰۸ اجرای برنامه های موبایل در کامپیوتر با Midp2Exe 1.3.1

  Smart PC Professional V5.4 ابزاری برای عیب یابی و رفع مشکلات سیستم عامل ویندوز

  مجموعه عظیم آموزشی 3D Studio Max 2009 شرکت Gnomon - بیش از 70 ساعت آموزش جامع و حرفه ای همراه با برترین پلاگین ها ! ::

  GetData ExplorerView v4.4.0.949 نرم افزاری قدرتمند در زمینه مدیریت بر فایل ها ::

  3D World Atlas 2008 ابزاری کامل برای شناسایی نقاط مختلف دنیا به وسیله این اطلس

  AVG Internet Security v8.0.169 نرم افزاری قدرتمند برای حفاظت از سیستم ها


  محل درج پیام های زیبای شما

 پایین

توقف

بالا  

 

  پنجره تبلیغات
mi118.com
   

  خروج از وبلاگ