تبلیغات
نسل امروز - ساخت یک دسکتاب زیبا برای ویندوز بدون هیچ نرم افزار
  لوگوی وبلاگ

  


 

منوی استارت

ایمیل به مدیر

آی دی یاهو!

خبرنامه

لینكدونی

لینكستان

 

 نمایشگر بنر وبلاگ takupu - خوش آمدید  


  جستجو در وبلاگ

 


 ساخت یک دسکتاب زیبا برای ویندوز بدون هیچ نرم افزار   پنهان كردن مطلب - غیر فعال تمام صفحه كردن - غیر فعال 
    صفحه نخست      آموزش ,    () نظرات   
 Address  /post/72

  ادامه مطلب

   


  نویسنده مطلب

سین جیم    


  تاریخ


   ارسال :

 1387/05/26

 ساعت 11:08

   ویرایش :

 -

 ساعت -


بسیاری از كاربران ویندوز اغلب تمایل زیادی برای تغییر دادن صفحه Desktop ویندوز خود دارند. برای این كار نرم افزارهای بسیار زیادی وجود دارند كه هر كدام به نحوی این كار را انجام میدهند. اما من در این مقاله میخواهم روشی را به شما آموزش دهم كه با آن میتوانید بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری محیط Desktop ویندوزXP خود را به شكلی بسیار زیبا و راحت ( از نظر دسترسی به ابزارها ) تبدیل كنید. با این روش محیط دسكتاپ شما تقریبا شبیه محیط دسكتاپ سیستم عامل Mac ( مكینتاش ) میشود ( شاید هم زیباتر ! ) 
بسیاری از كاربران ویندوز اغلب تمایل زیادی برای تغییر دادن صفحه Desktop ویندوز خود دارند. برای این كار نرم افزارهای بسیار زیادی وجود دارند كه هر كدام به نحوی این كار را انجام میدهند. اما من در این مقاله میخواهم روشی را به شما آموزش دهم كه با آن میتوانید بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری محیط Desktop ویندوزXP خود را به شكلی بسیار زیبا و راحت ( از نظر دسترسی به ابزارها ) تبدیل كنید. با این روش محیط دسكتاپ شما تقریبا شبیه محیط دسكتاپ سیستم عامل Mac ( مكینتاش ) میشود ( شاید هم زیباتر ! ) 
 برای ساخت یك چنین دسكتاپی ابتدا نشانگر موس را روی Taskbar صفحه دسكتاپ برده و روی آن راست كلیك كنید.
بعد روی گزینه Lock the taskbar كلیك كنید تا تیك كنار آن برداشته شود ( اگر كنار این عبارت تیك نبود نیازی به این كار نیست ).
سپس مجددا روی Taskbar راست كلیك كرده و از زیر مجموعه Toolbars گزینه Quick Lunch را انتخاب كنید تا آیكنهای Quick Lunch در Taskbar ظاهر شوند ( اگر Quick Lunch شما از قبل فعال است نیازی به این كار نیست ).
 
حالا فلش موس را روی Quick Lunch برده ( قسمت نقطه نقطه كنار آن ) و آن را گرفته و در یك فضای خالی دسكتاپ ول كنید ( دقت كنید آیكنها را به دسكتاپ نكشید بلكه خود قسمت Quick Lunch را بگیرید ).
بعد از این كار یك صفحه با نام Quick Lunch روی دسكتاپ شما ظاهر میشود كه درونش تعدادی آیكن قرار دارد. در داخل یك نقطه خالی درون این صفحه راست كلیك كرده و بعد از زیر مجموعه View گزینه Large Icons را انتخاب كنید.
حالا قسمت بالای صفحه Quick Lunch را گرفته و آن را بكشید و به Taskbar بچسبانید و رها كنید. با این كار آیكنهای بزرگی در Taskbar ظاهر میشوند. شما میتوانید با گرفتن خط نقطه نقطه ای كه كنار آنها قرار دارد آن ها را تنظیم كنید ( با كشیدن به چپ یا راست ). بعد میتوانید آیكنهای مورد نیاز خود را در این قسمت قرار دهید.
اما برای ساخت منوی سمت چپ كه حاوی درایوها و... است شما باید ابتدا آیكن My Computer را با موس گرفته و سپس در كنار ساعت موجود در Taskbar ( سمت چپ آن و كنار قسمت انتخاب زبان ) رها كنید. با این كار عبارت My Computer به Taskbar اضافه میشود. حال با موس آن را گرفته و در یك فضای خالی دسكتاپ رها كنید. با این كار صفحه My Computer در دسكتاپ ظاهر میشود. روی یك قسمت خالی درون این صفحه راست كلیك كرده و از زیر مجموعه View گزینه Large Icons را انتخاب كنید تا آیكن ها بزرگ شوند. سپس قسمت بالای این صفحه را گرفته و آن را به سمت راست صفحه دسكتاپ بچسبانید و رها كنید و سپس اندازه آن را تنظیم كنید. اگر میخواهید نوشته ها و عنوان موجود در این Toolbar را حذف كنید روی یك قسمت خالی آن راست كلیك كرده و سپس تیك كنار گزینه های Show Title و Show Text را بردارید. اگر میخواهید این Toolbar به صورت پنهان و آشكار عمل كند كافی است روی آن راست كلیك كرده و سپس تیك كنار گزینه Auto-Hide را فعال كنید. با این كار منو پنهان میشود و با هر بار چسباندن موس به سمت راست دسكتاپ مجددا ظاهر میشود.
برای ساخت منوی بالایی یا همان منوی Control Panel شما باید ابتدا آیكن Control Panel را به صورت Shortcut وارد دسكتاپ كنید. این كار را میتوانید از طریق منوی درایوها كه ساختید انجام دهید. آیكن Control Panel موجود در این منو را با موس گرفته و در دسكتاپ رها كنید. بعد درست مانند آیكن My Computer عمل كنید. بعد از اینكه منو را در صفحه دسكتاپ ایجاد كردید و همان مراحل قبل را با آن انجام دادید آن را گرفته و این بار به بالای دسكتاپ چسبانده و رها كنید. شما میتوانید تمام تنظیمات قبل را به همان صورت برای این منو نیز انجام دهید.
بعد از اتمام تمام مراحل روی Taskbar راست كلیك كرده و سپس مججدا تیك كنار عبارت Lock the Taskbar را فعال كنید تا Taskbar جلوه زیباتری پیدا كند و به صورت ناخواسته تنظیماتش بهم نخورد.
برای بستن هر كدام از این منوها فقط كافی است در یك قسمت خالی آن راست كلیك كرده و بعد گزینه Close Toolbar را انتخاب كرده و بعد Ok را بزنید. با این كار منو از بین میرود.
شما میتوانید هر فولدری را كه دوست دارید به همین ترتیب به منو تبدیل كنید و آن را تنظیم كنید. بعد از ساخت منوها میتوانید آیكن های موجود در دسكتاپ را كلا پاك كنید. فقط توجه كنید كه برای حذف آیكن های اصلی دسكتاپ ( مانند My Computer و ... ) باید مراحل زیر را انجام دهید :
ابتدا روی دسكتاپ راست كلیك كرده و وارد قسمت Properties شوید.
بعد وارد قسمت Desktop شده و روی دكمه Customize Desktop كلیك كنید.
در صفحه ای كه باز میشود تیك كنار گزینه های موجود در قسمت Desktop Icons را برداشته و سپس روی دكمه Ok كلیك كنید. بعد روی دكمه های Apply و Ok كلیك كنید تا آیكنهای اصلی حذف شوند ( با انجام عكس این عمل میتوان آیكن ها را به جای اول برگرداند ). البته یك روش رجیستری برای حذف آیكن Recycle Bin وجود دارد كه آن را نیز در یك مقاله آموزش میدهم. اما معمولا وجود این آیكن زیبایی بیشتری به Desktop می بخشد. بقیه Shortcut ها را میتوانید به صورت دستی پاك كنید.
ساعت موجود در دسكتاپ من هم یك ساعت فلش معمولی است كه در اینترنت از این جور چیزها فراوان وجود دارد كه شما میتوانید از آنها در زیبا كردن هر چه بیشتر دسكتاپ خود استفاده كنید.
میبینید كه با كمی حوصله به خرج دادن میتوان بدون اینكه نیازمند نرم افزار خاصی باشید دسكتاپ خود را بسیار زیبا و طبق سلیقه خودتان تنظیم و مدیریت كنید. شما در این آموزش هیچ محدودیتی ندارید و میتوانید هر طور كه دوست دارید دسكتاپ خودتان را بسازید. این فقط آموزش روش بود كه من دادم و سلیقه شخصی خودم بود. مسلما شما میتوانید با صرف كمی وقت و حوصله دسكتاپهای بسیار زیباتر و بهتر از این چیزی كه من به شما آموزش دادم بسازید. بنابراین از همین الآن دست بكار شوید و دسكتاپ مورد علاقه و سلیقه خودتان را جایگزین دسكتاپ خشك و بی روح Microsoft كنید ( البته بماند كه دسكتاپ ویندوز XP نسبت به ورژنهای قبلی ویندوز چقدر بهتر و زیباتر شده است ) ! 
 


 
 takupu    
  صفحات وبلاگ

  


  مطالب پیشین

  طرح درس جغرافیا پنجم

  کارت شارژ 5000 تومانی

  دانلود نرم افزار

  معرفی نرم افزار

  بازگشت دوباره به عرصه وبلاگ نویسی

  کسب درامد وبلاگ و سایت 500000

  کسب درامد وبلاگ و سایت 500000

  کسب درامد وبلاگ و سایت 500000

  پیدا کردن Key های معتبر برای کاسپراسکی با Kaspersky Key finder

   آبان ۰۸ اجرای برنامه های موبایل در کامپیوتر با Midp2Exe 1.3.1

  Smart PC Professional V5.4 ابزاری برای عیب یابی و رفع مشکلات سیستم عامل ویندوز

  مجموعه عظیم آموزشی 3D Studio Max 2009 شرکت Gnomon - بیش از 70 ساعت آموزش جامع و حرفه ای همراه با برترین پلاگین ها ! ::

  GetData ExplorerView v4.4.0.949 نرم افزاری قدرتمند در زمینه مدیریت بر فایل ها ::

  3D World Atlas 2008 ابزاری کامل برای شناسایی نقاط مختلف دنیا به وسیله این اطلس

  AVG Internet Security v8.0.169 نرم افزاری قدرتمند برای حفاظت از سیستم ها


  محل درج پیام های زیبای شما

 پایین

توقف

بالا  

 

  پنجره تبلیغات
mi118.com
   

  خروج از وبلاگ